XII Gala Finałowa Sapere Aude

W dniu 16.09.2023 r. odbyła się XII Gala projektu „Sapere Aude – miej odwagę być mądrym”. Gala odbyła się w ZSO Hel.

Patronami gali byli: Panie posłanki: Henryka Krzywonos-Strycharska, Barbara Nowacka, Pani europoseł Magdalena Adamowicz, Pan senator Sławomir Rybicki, Panowie posłowie Kazimierz Plocke i Marek Rutka. Patronem Honorowym był Konsul Ukrainy w Gdańsku Oleksander Plodostyi.  Projekt wsparł Związek Miast i Gmin Morskich. Patronem medialnym był Niezależny Tygodnik Zawsze Pomorze oraz Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenie Czerwonej Róży, Wyborcza Pl. Trójmiasto.

Galę poprowadziła jak co roku Kinga Włodarkiewicz. ?‍?

W głównym, sztandarowym konkursie „Sapere Aude – miej odwagę być mądrym” zostali wyróżnieni:

Inga Lieske, Martyna Mudlaff , Zofia Bartosik , Liliana Zasada, Stanisław Figurski,

Zuzia Socash, Irmina Barczuk, Marta Kohnke, Aleksandra Talaszka, Monika

Markiewicz, Hanna Grzegorczyk, Sabina Tomczak.

List dla Laureatów od Pani poseł Henryki Krzywonos odczytał Mateusdz Godlewski

Część nominacji otrzymali laureaci Konkursu „Eko-Hel woda, energia, odpady”, który

był  realizowany przez Fundację od lutego do maja 2023 przy współudziale ZSO Hel i

Eko-Hel Sp. z o.o.

➡ Nagrodę im. Jarosława Bojanowskiego otrzymała w tym roku Maria Latuszek. Nagrodę wręczyła Przewodnicząca Kapituły Pani Aldona Bojanowska

➡ Rozstrzygnięta została również V edycja Konkursu  „Moje miasto w Europie”  pod patronatem europoseł Magdaleny Adamowicz.

Nagrody otrzymali:

1. Monika Markiewicz
  2. Martyna Staroń

Oprócz nagród od Pani euro poseł laureaci otrzymali albumy, które wręczył burmistrz Helu Mirosław Wądołowski

Odczytano list gratulacyjny od Pani europoseł Magdaleny Adamowicz

➡Jak co roku, tak i w tym zostały przyznane tytuły Mecenasa Rozwoju Młodzieży.

Tytuł przyznano :

Łukasz Dettlaff oraz Dawid Migacz

Wszyscy laureaci otrzymali zaproszenia na rejs żaglowcem Gen, Zaruski, które wręczył Dyrektor Biura ZMiGM pan Marcin Makowski.

W czasie Gali zaprezentowała się grupa kabaretowa działająca przy ZSO Hel.

Szczególne podziękowania składam na ręce tych, którzy wsparli tegoroczną Galę: Tomasz Kopoczyński, Ryszard Groenwald, Agnieszka Kowalczyk, Kazimierz Okrój, Krzysztof Rdest, Michał Łaga oraz Cukiernia Konkol.

(zdjęcia: Andrzej Sipajło, Marcin Makowski, Aldona Bojanowska, Grzegorz Kuleta, Anna Ożga)

Data dodania: 2023-09-20 15:15:36
Data edycji: 2023-09-20 15:35:00