Gala Finałowa ''Sapere Aude'' - 2021 - Helska Fundacja Sapere Aude

Gala Finałowa ''Sapere Aude'' - 2021

Gala Helskiej Fundacji Sapere Aude 2021 za nami.

W sobotÄ™ 23.10.2021 poznaliÅ›my laureatów Projektów:

"Altruiści II"

"Sapere Aude - miej odwagę być mądrym"

"Moje miasto w Europie" pod patronatem europoseł Magdaleny Adamowicz.

Patronami Gali byli ponadto: Henryka Krzywonos- Strycharska Barbara Nowacka SÅ‚awomir Rybicki Marek Rutka ZwiÄ…zek Miast i Gmin Morskich

List do laureatów i uczestników Gali przesÅ‚aÅ‚ MarszaÅ‚ek Senatu RP Tomasz Grodzki

JednoczeÅ›nie zapraszam do zgÅ‚aszania kandydatów do nominacji w trwajÄ…cej już kolejnej edycji konkursu "Sapere Aude - miej odwagÄ™ być mÄ…drym" 2021/2022

TegorocznÄ… GalÄ™ po raz kolejny poprowadziÅ‚a Kinga WÅ‚odarkiewicz za co jestem jej ogromnie wdziÄ™czny tym bardziej, że jak zwykle poprowadziÅ‚a jÄ… doskonale i uÅ›wietniÅ‚a caÅ‚Ä… imprezÄ™ swoim recitalem.

Punktem kulminacyjnym Gali byÅ‚o ogÅ‚oszenie o powoÅ‚aniu nagrody im. mojego przyjaciela JarosÅ‚awa Bojanowskiego. W tym roku nagrodÄ™ otrzymaÅ‚ Mateusz Piepiora. NagrodÄ™ wrÄ™czyÅ‚em wspólnie z Aldona Bojanowska, z którÄ… jak również z HenrykÄ… Krzywonos-StrycharskÄ… tworzymy KapituÅ‚Ä™ Nagrody.

Data dodania: 2022-08-11 22:45:13
Data edycji: 2022-08-11 22:47:03

Wesprzyj FundacjÄ™

"OÅ›wieceniem nazywamy wyjÅ›cie czÅ‚owieka z niepeÅ‚noletnoÅ›ci, w którÄ… popadÅ‚ z wÅ‚asnej winy. NiepeÅ‚noletność to niezdolność czÅ‚owieka do posÅ‚ugiwania siÄ™ swym wÅ‚asnym rozumem, bez obcego kierownictwa. ZawinionÄ… jest ta niepeÅ‚noletność wtedy, kiedy przyczynÄ… jej jest nie brak rozumu, lecz decyzji i odwagi posÅ‚ugiwania siÄ™ nim bez obcego kierownictwa."