Wyróżnienie ''Czerwonej Róży''

21.05 miałem przyjemność uczestniczyć w Gali Konkursu Czerwonej Róży (43 edycji). Już sama nominacja do grona 10 najlepszych na Pomorzu była dla nie ogromnym wyróżnieniem i zaskoczeniem.

Nie było by tej nominacji gdyby nie władze uczelni, które na mnie postawiły. Rektora prof.zw. dr hab. Jerzego Młynarczyka, Prorektora dr Tomasza Białasa i Dziekana wydziału Zarządzana dr Cezary Tatarczuk Jednak wyróżnienie jakie otrzymałem o Kapituły konkursowej: "Za wybitne dokonania w działalności społecznej i podnoszenie świadomości obywatelskiej" otrzymane z rąk Przewodniczącego Stowarzyszenia Czerwonej Róży pana Ludwika Klinkosza było największą niespodzianką.

Mówiłem o tym podczas prezentacji konkursowej ale chcę podkreślić jeszcze raz, że udało mi się wiele projektów przeprowadzić dzięki pomocy, wyrozumiałości i cierpliwości mojej żony Ani. Serdeczne podziękowania za "otwarte serca", bezinteresowną pomoc i codzienne wsparcie kieruję do moich przyjaciół Henryka Krzywonos- StrycharskaKamila Gasiuk-Pihowicz i człowieka orkiestrę, posiadacza megaton pozytywnej zaraźliwej energii, wszędobylskiego pomagacza Piotr Zygarski ;-)

Serdecznie dziękuję również Adam Domiński, bez Ciebie najnowszy projekt nie miał by szans na realizację. Dziękuję Gosia Piotrowska, która ma inny kąt widzenia ;-) i dzięki temu mam teraz świetne logo, nie mówiąc już o pomocy w ramach nunudesign.pl oczywiście bezinteresownie.Paweł TomaszewskiAgnieszka Kapała-Sokalska na Was zawsze mogę liczyć. Marta Trusz i Magdalena Maksymiuk za optymizm, wsparcie, stały kontakt i pomoc w realizacji przedsięwzięć.

Marek Rutka za godziny rozmów i bezcenne rady. Małgorzata Oberzig za wspaniałe podejście do młodzieży i codzienną współpracę. Ania UrbańskaEwa HartmanPaweł Jarząbek, Wasza wiedza jest bezcenna. Jest też taka grupa ludzi, z którymi współpracuję trochę ponad rok, teraz może trochę mniej (obowiązki i projekty) ale nie mogę ich pominąć. Wspaniali zapaleńcy oddani sprawie.

Szlachetni i uczciwi. To oni są często moją inspiracją Może dlatego, że czuję się jednym z nich, czyli ludzie KOD-u. Radomir Szumełda na Ciebie zawsze mogę liczyć, zresztą nie raz mi pomogłeś i Wy: Maja AugustynekPiotr CzaplińskiKatarzyna Wiśniewska,Kasia Uzdrowska Anna WojtunikJacek KędraJacek RakućMarek RyćkoAndrzej Sułkowski itd. Tych, którym chciałbym podziękować są dziesiątki a może nawet setki. Co chwilę spotykam wspaniałych ludzi dzięki którym "ładuję akumulatory". Praca z Wami jest dla mnie zaszczytem. To co robię jest możliwe dzięki Wam ;-)

Udział w tym projekcie pozwolił również zobaczyć optymistyczny jeśli nie rewelacyjny poziom naszej młodzieży. Zaangażowanie, pasję, oddanie i co najważniejsze pewność i wiarę w siebie. Klimat, który tworzą trójmiejskie uczelnie i wykorzystanie tego przez młodzież daje optymistycznego psychicznego kopa. Patrząc na poziom wiedzy i zaawansowanie projektów przez nich realizowanych budzi ogromny podziw. Mam to szczęście, że nie zasiadam w Kapitule Konkursu Czerwonej Róży organizowanego przez Stowarzyszenie Czerwonej Róży​ z jednego powodu. Gdybym miał zdecydować o laureacie nie przyznał bym głównej nagrody. Zadłużył bym się i przyznał 8 równorzędnych nagród czyli 8 samochodów. Ci ludzie, którzy dzisiaj stali na scenie to zaprzeczenie niesprawiedliwej opinii o złej młodzieży. Jeżeli jakiś młody człowiek określany jest mianem złego to jest to nasza dorosłych wina. Dzisiejsi laureaci otrzymali od dorosłych szansę i kredyt zaufania i z niego w 100% skorzystali. To tacy jak Ci dzisiaj, w przyszłości będą korzystać z siły argumentów a nie argumentów siły. To jest właśnie wspaniałe, wiara w mądrość młodego człowieka i uświadomienie sobie, że tacy ludzie w przyszłości będą kreować naszą rzeczywistość. Nie wszystkim laureatom udało mi się złożyć gratulacje. Teraz w takim razie niniejszym to czynię. Stać z Wami na jednej scenie to ogromne wyróżnienie. Nie wiem kto z Was w przyszłości będzie nową Skłodowską, czy nowym Kopernikiem, jestem jednak pewien, że już niedługo będą o Was pisać największe tytuły i nie tylko te w Polsce. Jeżeli kiedykolwiek mógłbym Was o coś poprosić to powiedział bym: "Zarażajcie swoją pasją kolejne pokolenia, wyjdźcie do małych miast i miasteczek czy wsi. Pokażcie "na żywo" tym którzy popadają w marazm i apatię, że marzenia się spełniają, że ich życie leży w dużej mierze w ich rekach, że widza może im otworzyć drzwi do kariery, wiedza pozwoli na świadome i mądre wybory i przede wszystkim, że warto".....

Data dodania: 2022-08-11 22:34:16
Data edycji: 2022-08-11 22:37:48