XIII Gala Finałowa '' Sapere Aude - miej odwagę być mądrym''

W sobotę, 15.10.2022 r. w Sali Ratusza w #Pucku odbyła się Uroczysta Gala zorganizowana przez Helska Fundacja Sapere Aude, na której podsumowano Projekty realizowane przez Fundację.

➡ Głównym i najważniejszym Projektem był, realizowany w cyklu „Sapere Aude – miej odwagę być mądry”,
Projekt: „ Altruiści III – bohaterowie czasu wojny” ?♀?♂
który został uruchomiony po ataku Rosji na #Ukrainę ?? i miał na celu promowanie i eksponowanie postaw społeczeństwa polskiego w obliczu tragedii naszych sąsiadów. Gala była jedynie momentem wręczenia skromnego podziękowania nominowanym osobom i instytucjom.
Galę prowadziła: Kinga Włodarkiewicz – wielokrotna laureatka konkursu organizowanego corocznie przez Helską Fundację Sapere Aude czyli „Sapere Aude – miej odwagę być mądrym” , konferansjerka wielu Gal Fundacji, coraz bardziej rozchwytywana artystka polskiej sceny muzycznej ?‍? ?
➡ Patronami Projektu „Altruiści – bohaterowie czasu wojny” byli:
Konsul Ukrainy ?? w Gdańsku Pan Oleksandr Plodystyi, którego reprezentowała Vice-Konsul Ukrainy Nataliya Savruk , Pani poseł Henryka Krzywonos- Strycharska, Pani euro poseł Magdalena Adamowicz, Pan senator Sławomir Rybicki, Pani poseł Barbara Nowacka oraz Pan poseł Marek Rutka. Patronem medialnym był Niezależny Tygodnik Zawsze Pomorze. Patronem Honorowym był Związek Miast i Gmin Morskich.
Wyróżnienia ? oraz zaproszenie na rejs żaglowcem Zaruski ⛵otrzymali:
Piotr Zygarski, Ivan Huz, Martyna Berek, Aleksandra Kosiorek, Anna Myszka, Maria Garda, Agata Garda, Jarosław Kłodziński, Krzysztof Jankowski, Wojciech Jankowski, Katarzyna Machtyl, Żanna Sępińska, Monika Jaskulska, Bartek Plewczyński, Jakub Herczyk, Wiesław Lic,
➡ Podczas Gali podsumowano również cykliczny Konkurs organizowany dla dzieci polskich i ukraińskich ?? pt. „Moje miasto w Europie” pod patronatem euro poseł Magdalena Adamowicz.
Nagrodę otrzymał Stanisław Figurski
➡ W roku 2019 powołano Kapitułę i ustanowiono nagrodę im . Jarosława Bojanowskiego.
W roku 2022 Kapituła wyróżniła dwie osoby przyznając równorzędne wyróżnienia które zostały wręczone podczas Gali.
Wyróżnienia i nagrody otrzymali:
Karol Myszel - nagrodę wręczył Krzysztof Strycharski
Wiktor Faltynowski - nagrodę wręczył Jarek Dembski
➡ Od 5 lat fundacja przyznaje tytuły Mecenasa Rozwoju Młodzieży. Posiadaczami tego tytułu są min. Prezydent Lech Wałęsa i Honorowy Konsul Wielkiego Księstwa Luksemburga pan Tomasz Kopoczyński. Wyróżnienie przyznawane jest osobom lub organizacjom zaangażowanych w rozwój młodych ludzi. Również w tym roku takie tytuły zostały przyznane przez Fundację.
Tytuły „Mecenas Rozwoju Młodzieży otrzymali:
Henryka Krzywonos- Strycharska, Magdalena Adamowicz, Barbara Nowacka, Sławomir Rybicki, Marek Rutka
(Zdjęcia z Gali: Mikołaj Chmieliński)
Data dodania: 2022-10-30 18:27:06
Data edycji: 2023-02-05 12:13:40