''Sztafeta Pokoleń'' - zabawa łączy pokolenia

„Sztafeta Pokoleń”, idea  która powstała we wrześniu 2023 r. podczas Gali Finałowej „Sapere Aude – miej odwagę być mądrym” a która zmaterializowała się w sobotę 2 marca 2024 r.

➡️ Było to możliwe dzięki zaangażowaniu się w Projekt ZSO w Helu a w szczególności jego Dyrektora Dawida Migacza jak również deklaracji burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego o wsparciu naszych starań. Do wydarzenia doprowadziła suma zdarzeń i potrzeba pomocy mieszkańcowi naszego miasta.

➡️ Idea „Sztafety” to łączenie pokoleń, odzyskiwanie wspólnego czasu, oderwanie od świata wirtualnego co po okresie pandemii a później wojny nabrało ogromnego znaczenia. Jednym z punktów naszej „Sztafety” miała być loteria, z której dochód chcieliśmy przeznaczyć na pomoc osobie potrzebującej. Szczęśliwy zbieg okoliczności spowodował, że w ostatniej chwili udało się znaleźć darczyńców, którzy zadeklarowali realizację całości potrzebnej pomocy. Na zmianę plakatów już jednak nie było czasu. Ponadto, równolegle, Helska Fundacja Sapere Aude realizowała dwa Projekty: „ Przez pryzmat Tolerancji” pod Patronatem Lecha Wałęsy (VII edycja) oraz „Moje miasto w Europie” pod Patronatem europosłanki Magdaleny Adamowicz (VI edycja).

➡️Wydarzenie poprzez swoje urozmaicenie oferowało wspólne prace warsztatowe w ramach „Warsztatów z Bursztynem” pod kierunkiem Pełnomocnika Prezydent Gdańska Pani Aleksandry Dulkiewicz, Pana Roberta Pytlosa, który trafił do nas dzięki Dyrektorowi biura Związku Miast i Gmin Morskich Marcinowi Makowskiemu. Wszyscy "warsztatowcy" otrzymali Certyfikaty odbytych warsztatów, gry i zabawy sportowe i logiczne, w których brały udział drużyny mieszane wielopokoleniowe. Ta część wydarzenia była doskonale zaopiekowana i przygotowana przez nauczycieli ZSO w Helu, gry planszowe i „piłkarzyki” stanowiły ofertę uzupełniającą dla wybrednych. O podniebienie, kubki smakowe dbały Panie ze Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego oddział w Helu, które prowadziły bezpłatną kawiarenkę. Miłym akcentem były różnorodne ciasta, które przyniosły nie tylko członkinie ZKP. Punktem kulminacyjnym, była część finałowa czyli artystyczna, połączona z wręczeniem nagród w konkurencjach „Sztafety Pokoleń” i konkursach HFSA. W międzyczasie do naszego wydarzenia dołączył Konsul Generalny Ukrainy Oleksandr Plodysyi z małżonką oraz Pani euro poseł Magdalena Adamowicz. Przed publicznością zaprezentowały się szkolne czirliderki oraz szkolny chór. Wraz z Panią europoseł, Panem Konsulem i Dyrektorem ZSO w Helu wręczyliśmy nagrody w Konkursach Fundacji:

?Nagrody główne w konkursie „Moje miasto w Europie” : Amelia Oreszke – Darzlubie, Gabriel Grzesiowski i Krzysztof Szymanowski – Hel Wyróżnienia w postaci zaproszenia na rejs żaglowcem Gen. Zaruski, ufundowane przez Związek Miast i Gmin Morskich otrzymali: Aleksandra Talaszka, Bartosz Skrobot i Rafał Kąc.

?W konkursie „Przez Pryzmat Tolerancji” nagrody główne otrzymali: Markiewicz Monika, Aleksandra Talaszka – Hel oraz Wiktor Herrmann – Jastarnia. Zaproszenia na rejs żaglowcem Gen. Zaruski, ufundowane przez Związek Miast i Gmin Morskich popłynęły do: Martyna Staroń – Hel oraz Paulina Latośińsk, Alicja Hanarz – Jastarnia.

Przed koncertem finałowym, który przygotowała Kinga Włodarkiewicz, wręczyliśmy na ręce Pani Teresy Pasik voucher na wykonanie podjazdu dla wózka inwalidzkiego Pana Tadeusza Pasika. Podjazd ufundowała firma AEDIUM a wykona firma ARMED

Na zakończenie wystąpiła ze swoim recitalem Kinga Włodarkiewicz. Kinga od lat związana jest
 z Helską Fundacją Sapere Aude.

Realizacja tak dużego i bogatego w atrakcje przedsięwzięcia była możliwa dzięki zaangażowaniu: Burmistrz Helu Mirosław Wądołowski, Dyrektor ZSO Dawid Migacz, nauczyciele ZSO w Helu, młodzieży szkolnej z Helu, Jastarni i Darzlubia, prowadzącemu wydarzenie Norbert Górski, pracowników Urzędu Miasta Helu, pracowników Miejskiej Hali Widowiskowo Sportowej, Robert Pytlos – pełnomocnik Prezydent Gdańska, Paniom ze Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego Oddział
w Helu, członkiniom Klubu Seniora w Helu, MOPS w Helu i jak zawsze niezawodnej Kindze Włodarkiewicz

Data dodania: 2024-03-05 18:45:39
Data edycji: 2024-03-05 19:11:04